WIARA I PATRIOTYZM

Opublikowana przez: Judyta Iwańska 15/10/18

Wiara i patriotyzm. Msze za Ojczyznę bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W 100. lecie odzyskania niepodległości. Konferencja odbędzie się 18 października o godz. 10.00 Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ul. Dewajtis 5, Aula Jana Pawła II. Wstęp wolny.

"Wiara i patriotyzm. Msze za Ojczyznę bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W 100. lecie odzyskania niepodległości" - pod takim tytułem odbędzie się ogólnopolska konferencja zorganizowana przez Uniwersytet  Kardynała Stefana Wyszyńskiego wraz z Instytutem Pamięci Narodowej. Patronat Narodowy nad imprezą objął prezydent RP Andrzej Duda.

Konferencję otworzą: kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW oraz dr Jarosław Szarek, prezes IPN. W programie przewidziane są wystąpienia znanych historyków i znamienitych znawców tematu, m.in. prof. Jana Żaryna z UKSW, senatora RP, ks. prof. Józefa Naumowicza z UKSW, notariusza procesu kanonizacyjnego bł. Ks. Popiełuszki, dr Mileny Kindziuk z UKSW, autorki najnowszej książki o ks. Jerzym pt. "Popiełuszko.Biografia", dr. Rafała Łatki z Biura Badań Historycznych IPN, prof. Pawła Skibińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego.

PROGRAM KONFERENCJI >>>

Konferencja odbędzie się 18 października o godz. 10.00, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ul. Dewajtis 5, Aula Jana Pawła II. Wstęp wolny.